Morocco International 2014

10/11/2014

Poprvé v životě jsem se zúčastnil turnaje na africkém kontinentu. Jednalo se o Morocco International 2014, který se konal v Casablance. Byla to pro mě velká zkušenost, protože jsem až doteď jen slýchával, jak to v Africe chodí, bohužel vše byla pravda…

        Do Casablanky jsem se vypravil sám ve středu odpoledne. Letěl jsem z Prahy do Paříže a z Paříže přímo na letiště v Maroku, které se nachází asi 45 minut autem od Casablanky. Měl jsem trochu obavy, aby slíbený transport byl na místě. K mému překvapení tam byl, ale to bylo asi tak vše. Musel jsem čekat další 3 hodiny s řidičem na další účastníky turnaje ( konkrétně Turky ). Už to mi velmi znepříjemnilo večer a to kdybych věděl, co mě ještě čeká, tak bych se asi rovnou otočil a letěl zpět do Prahy :-). Když jsme už konečně dojeli do “ oficiálního “ hotelu, který nebyl dvakrát levný, tak jsem se doslova zhrozil, co mě čekalo na mém pokoji! Špinavá podlaha, zrezivělá koupelna, fungovaly pouze lampičky- prostě katastrofa! Bohužel jsem to musel 4 noci vydržet ( potřeboval jsem oficiální transport do haly a hlavně zpět na letiště ). 

         Druhý den ráno, konkrétně po snídani jsem se společně s Belgičany vypravil do hlavní haly ( spíše gladiátorské arény ), kde se konal samotný turnaj. Po příchodu na kurt jsme zjistili, že jsou kurty nalajnované páskou, navíc křivě. Vítr foukal, jako kdybych hrál znovu na MS v Thajsku ( tam to byla ale klimatizace ). Tohle byl už druhý šok. Naštěstí jediná věc, která mě utěšovala byla, že tyto podmínky jsou pro všechny stejné :-)! Po tréninku jsem odpoledne a večer strávil odpočinkem a přípravou na páteční zápasy. 

         K prvnímu zápasu jsem nastoupil v 10:35 proti hráči z Jordánska. Před zápasem jsem si dal za cíl se pořádně rozehrát a zvyknout si na halu, což jsem také splnil. I když taková maličkost před zahájením zápasu. Rozhodčí při představení hráčů, těsně před zahájením hry se mě zeptal, jak se jmenuji. Pak ještě řekl, že jsem ze Švýcarska. Ale to je snad ta nejmenší věc, která by mě mohla překvapit :-). Zápas jsem vyhrál 11/4, 11/5 a 11/3. Hned po zápase jsem odjel na hotel, abych se připravil na svého soupeře ve druhém kole, kterým byl už nepříjemný Turek Ramazan Bay. S Turky, tak jako s Němci nerad hraju. Jsou velmi nepříjemní. Avšak udělal jsem vše proto, abych byl zcela soustředěn a připraven podat co nejlepší výkon! Díky větru jsem skoro vůbec nevyhazoval a ani nehrál klíry. Ba naopak, snažil jsem se hrát všechno dolů, či držet na saku! Taktika fungovala, vyhrávám 11/6, 11/10 a 11/7. Dostávám se do sobotního čtvrtfinále, kde jsem se střetl už s TOP hráčem Yuhanem Tanem z Belgie. Yuhan byl už na 45. místě světového žebříčku a také na letních OH 2012. Zde jsem věděl, že nemám co ztratit. 

        Z páteční na sobotní noc se mi stala malá nepříjemnost a to, že jsem dostal průjem. Celou noc jsem nemohl spát. I tak jsem k zápasu nastoupil a musím říci, že kromě druhého setu, kde mě Yuhan absolutně přehrál to byla vyrovnaná partie! Držel jsem s ním krok, hlavně pak v dlouhých výměnách, kde bylo těžké ukončit výměnu smečí ze zadní čáry, takže jsme oba čekali na zaváhání soupeře a následné využití. Po 45 minutách jsem prohrál 11/10, 0/11, 5/11 a 7/11. 

        Už jsem na cestě domů a i přes organizační zklamání jsem rád, že si dom přivážím čtvrtfinále plus body do světového žebříčku, které mě znovu posunou výš! Teď mě čeká trénink v Brně, hlavně kondiční složka s Davidem Nerudem. Následné dva turnaje ( South Africa a Botswana International ) mě čekají počátkem prosince! Z Paříže zdraví Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie