MMČR 2014

28/09/2014

Mezinárodní Mistrovství České republiky je pro mě vždy akce, na kterou se moc těším. Je to jediná akce u nás, kde se dá vidět skvělý a atraktivní badminton. Avšak tento rok se turnaj odehrál v Praze ( Aréna Sparty Podvinný mlýn ), zatímco předtím se každým rokem turnaj konal v brněnské hale Vodova. 

        Do Prahy jsem přijel již ve středu ráno, abych se zúčastnil ranního tréninku s Dickym Palyamou. V tréninku jsme převážně hráli zápasy, abych se dostal do zápasového tempa, navíc nemělo cenu nic trénovat. Po tréninku jsem se ubytoval a večer rozehrál v hlavní hale. Trochu jsem byl překvapen nízkou viditelností na kurtě, dokonce jsem i někdy vůbec nezahlédl míček, ale vím, že pořadatelé udělali maximum proto, aby bylo vše v naprostém pořádku a to se cení! 

        Ve čtvrtek od 12:30 jsem nastoupil do svého prvního zápasu proti Bělorusy Saidakou. Hned od začátku jsem se snažil vytvořit si velký náskok tak, abych mohl ke konci zápasu zvolnit tempo a hrát delší výměny, ve kterých bych si vyzkoušel v hale všechny druhy úderů. Zápas i taktika se povedla. Vyhrál jsem 21/6, 21/4. Ve druhém kole kvalifikace na mě čekal mladý, velmi talentovaný Mexičan Luis Ramon Garrido, který trénuje v Dánské akademii. Od prvního míče jsem mladému Mexičanovi nedával šanci, zvlaště do první poloviny 1. setu. Avšak i já jsem poté zaváhal a Luis se začal chytat, zvláště jeho jednoduchá taktika- rozehrát dobře na sako a počkat si na výhoz, ze kterého může jít do útoku. První set byla ohromná tahanice, prohrávám 27/29. Druhý set se nese v podobném tempu, je to boj o každý míč a oba dva se snažíme co nejdéle podržet protivníka na saku, tak aby vyhodil. Ke konci mám já trochu štěstí a vyhrávám 24/22. Třetí set je však již od začátku pod mýma rukama. Všechno, co jsem zahrál mi vycházelo, skoro jsem nekazil a Garrida nakonec po hodině hry udolávám 21/14 ve 3. setu! 

        Poslední zápas, jeden krok od postupu do hlavní soutěže mě čekal ve čtvrtek večer. Soupeřem mi byl Malajec Winson Neo. Vůbec jsem nepřemýšlel, jestli hraju s Malajcem, či někým jiným. Měl jsem jediný cíl a to postoupit do hlavní soutěže! Od prvního míčku jsem jak nezastavitelná mašina, která si jede za svým! Hraju opravdu dobře a jsem v " laufu " ! I když ve druhém setu je to vyrovnanější, stále naslouchám radám trénéra Dickyho a to se vyplácí!! Vyhrávám 21/3, 21/18 a postupuji poprvé do hlavní soutěže na okruhu Challenge!! 

        Postup mezi 32 hráčů v hlavní soutěži je pro mě velkým úspěchem! V pátečním zápase jsem již nestačil na Fina Kaspera Lehikoinena, který mě vyšší rychlostí a herní přesností porazil 9/21, 13/21. I tak mám z MMČR 2014 velkou radost a motivaci do nadcházejícího měsíčního tréninku. Další turnaje mě čekají až v listopadu. Chci být na 100% připraven! Děkuji všem, co mě podporovali buď přímo v hale, či na Facebooku- moc si toho vážím a děkuji Vám za to! Z Brna zdraví, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2019, Plzeň

Všechny galerie