Yonex Slovak Open

24/08/2014

Po dvouměsíční přípravě, kterou jsem začal začátkem června 4-týdenní kondiční přípravou, poté pokračoval turnajem/dovolenou v USA a zakončil 5-týdenním herním tréninkem v Praze pod vedením Dickyho Palyamy, jsem zpět naskočil dorozjetého vlaku turnajů. Prvním z nich byl Yonex Slovak Open, který se konal od 21.8 do 24.8 v Trenčíně.

Pro mě začal turnaj v pátek 22.8. Do prvního kola jsem nastoupil proti mladému Angličanovi Rossi Greenovi. Rychlý, levoruký hráč, který neměl co ztratit. Začátkem zápasu jsme hráli vyrovnanou hru, ale postupně jsem zvyšoval tempo a šlo vidět, že soupeř není zatím tolik zkušený, aby držel krok. První kolo vyhrávám 11/7, 11/6 a 11/7. Ještě ten den, k večeru jsem nastoupil do osmifinálového zápasu proti Polákovi Macieju Poulakowskému. Maciej patří mezi nejlepší polské singlisty a veděl jsem, že pokud budu chtít postoupit do dalšího kola, budu muset hrát jak nejlépe umím. Začátkem zápasu jsme hráli oba dva spíše opatrněji,a čekali na zaváhání soupeře. Po dramatické koncovce 4. setu však vítězím a po výsledku 11/8, 6/11, 11/5 s 11/10 postupuji do sobotního čtvrtfinále, kde jsem se utkal s druhým nasazeným Pavlem Floriánem z Česka.

V sobotu v 10:30 jsem na kurtu č. 3 nastoupil proti reprezentačnímu kolegovi Floriánovi. Pavlovi patří 180. příčka na světovém žebříčku dvouhry mužů a je to velmi zkušený hráč, který ví, jak hrát proti mladším soupeřům. Taktiku jsem řešil večer před zápasem s trenérem Dickym a do zápasu jsem nastupoval s jasnou taktikou, kterou jsem v prvních 2 setech jasně dodržel! Vedl jsem 11/5 a 11/5. Bohužel potom jsem přestal hrát, co jsem měl a nechal jsem si vnutit Pavlovu hru. Třetí a čtvrtý set prorávám 8/11 a 10/11. Naštěstí jsem se oklepal v pátém setu vyhrávám 11/5! Poprvé postupuji do semifinále na seniorském poli! Radost mám velkou,avšak ještě ten den mě čekal semifinálový zápas proti mému ročníkovému sokovi z Holandska Justinu Teeuwenovi.

Poslední semifinálový zápas sobotního večerního bloku se rozehrál v 19:40. S Justinem jsem vedl velký boj, hráli jsme velmi dobrý badminton, kde jsem měl velkou šanci vyhrát. Bohužel se to znovu nestalo. Za stavu 9/7 v pátém setu jsem udělal zbytečnou chybu z podání, kterou jsem ztratil set, ale hlavně i zápas. Po 50 minutách prohrávám 7/11. 11/7, 8/11, 11/9 a 9/11. Po zápase jsem byl zklamaný, že jsem znovu promarnil šanci se poprat o titul, ale na druhou stranu jsem šťastný, že se mi letní dřina vyplatila a dostal jsem se tak daleko!

Chci poděkovat všem skvělým fanouškům v hale,kteří mě hnali dopředu. Bylo to úžasné a určitě příští rok přijedu znovu! Teď mě čeká týdenní trénink v Brně, a poté měsíční turnajové turné - Belgie, Polsko, Česko. Z Brna zdraví, Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

13/12/2018

Jak už všichni víte, spolupracuji s firmou Akuna, jejichž potravinové doplňky mi pomáhají regenerovat a zůstat fit při těžkých tréninzích. Mám tady teď takový sportovní balíček i pro vás. Co musíte udělat abyste ho získali? Napište do komentářů, jestli potravinové doplňky při sportu používáte a když tak jaké. Samotného mě zajímá, co všechno může sportovcům při výkonu pomáhat. Samozřejmě pište jen ty legální ;-) Respektuji i to, že napíšete, že nepoužíváte, ať už z jakéhokoliv důvodu. Vyhrát můžete i tak. Jo a vybírat vítěze tohoto balíčku budeme jen z fanoušků stránky Akuna CZ s.r.o., takže pokud jimi ještě nejste, mrkněte tam.

10/12/2018

Bojovali jsme, ale bohužel to nakonec o kousek nevyšlo. I tak super zážitek s reprezentací, díky. Postup byl doopravdy velice blízko, ale nakonec to vyhráli Španělé, i když se nám je podařilo porazit.