Yonex Slovak Open

24/08/2014

        Po dvouměsíční přípravě, kterou jsem začal začátkem června 4-týdenní kondiční přípravou, poté pokračoval turnajem/dovolenou v USA a zakončil 5-týdenním herním tréninkem v Praze pod vedením Dickyho Palyamy, jsem zpět naskočil dorozjetého vlaku turnajů. Prvním z nich byl Yonex Slovak Open, který se konal od 21.8 do 24.8 v Trenčíně. 

        Pro mě začal turnaj v pátek 22.8. Do prvního kola jsem nastoupil proti mladému Angličanovi Rossi Greenovi. Rychlý, levoruký hráč, který neměl co ztratit. Začátkem zápasu jsme hráli vyrovnanou hru, ale postupně jsem zvyšoval tempo a šlo vidět, že soupeř není zatím tolik zkušený, aby držel krok. První kolo vyhrávám 11/7, 11/6 a 11/7. Ještě ten den, k večeru jsem nastoupil do osmifinálového zápasu proti Polákovi Macieju Poulakowskému. Maciej patří mezi nejlepší polské singlisty a veděl jsem, že pokud budu chtít postoupit do dalšího kola, budu muset hrát jak nejlépe umím. Začátkem zápasu jsme hráli oba dva spíše opatrněji,a čekali na zaváhání soupeře. Po dramatické koncovce 4. setu však vítězím a po výsledku 11/8, 6/11, 11/5 s 11/10 postupuji do sobotního čtvrtfinále, kde jsem se utkal s druhým nasazeným Pavlem Floriánem z Česka.

        V sobotu v 10:30 jsem na kurtu č. 3 nastoupil proti reprezentačnímu kolegovi Floriánovi. Pavlovi patří 180. příčka na světovém žebříčku dvouhry mužů a je to velmi zkušený hráč, který ví, jak hrát proti mladším soupeřům. Taktiku jsem řešil večer před zápasem s trenérem Dickym a do zápasu jsem nastupoval s jasnou taktikou, kterou jsem v prvních 2 setech jasně dodržel! Vedl jsem 11/5 a 11/5. Bohužel potom jsem přestal hrát, co jsem měl a nechal jsem si vnutit Pavlovu hru. Třetí a čtvrtý set prorávám 8/11 a 10/11. Naštěstí jsem se oklepal v pátém setu vyhrávám 11/5! Poprvé postupuji do semifinále na seniorském poli! Radost mám velkou,avšak ještě ten den mě čekal semifinálový zápas proti mému ročníkovému sokovi z Holandska Justinu Teeuwenovi. 

       Poslední semifinálový zápas sobotního večerního bloku se rozehrál v 19:40. S Justinem jsem vedl velký boj, hráli jsme velmi dobrý badminton, kde jsem měl velkou šanci vyhrát. Bohužel se to znovu nestalo. Za stavu 9/7 v pátém setu jsem udělal zbytečnou chybu z podání, kterou jsem ztratil set, ale hlavně i zápas. Po 50 minutách prohrávám 7/11. 11/7, 8/11, 11/9 a 9/11. Po zápase jsem byl zklamaný, že jsem znovu promarnil šanci se poprat o titul, ale na druhou stranu jsem šťastný, že se mi letní dřina vyplatila a dostal jsem se tak daleko! 

      Chci poděkovat všem skvělým fanouškům v hale,kteří mě hnali dopředu. Bylo to úžasné a určitě příští rok přijedu znovu! Teď mě čeká týdenní trénink v Brně, a poté měsíční turnajové turné - Belgie, Polsko, Česko. Z Brna zdraví, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

15/02/2019

Zdravím z Německa. Tento týden už se to dalo :-) jsem rád, že můžu trénovat i venku. Jo a ty stopy vzadu jsou všechny moje :-) Greetings from Germany. Back in the office again :-) all those tracks behind me are mine :-)

06/02/2019

Pár fotek z finále, nebylo to vůbec snadné. Obrovský respekt Honzovi Frölichovi jak se dokázal na celý turnaj připravit a jak mu to pořád ještě neskutečně hraje. Bylo mi ctí hrát finále s takovýmto borcem. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem, kteří mě podporovali a podporují. Všem fanouškům, všem sponzorům, bez kterých bych nemohl jít touto cestou, všem lidem, kteří mi na té cestě pomáhají - však vy víte 👏 Díky moc.

Náhodná galerie

MČR 2016, Karviná

Všechny galerie