Lithuanian International 2014

04/06/2014

        Ve středu ráno jsem se vypravil na jeden z posledních 3 turnajů této sezony, a to na Lithuanian International 2014. Cestu jsem zahájil v 5:00 autobusem z Brna na pražské letiště Václava Havla, odkud jsem společně s Mirkem Janáčkem a Luckou Černou letěl přes Rigu do mé konečné stanice: Vilnius ( hlavní město Litvy ). 

        Do Vilniusu jsem přiletěl v 19:00 místního času. Je zde o hodinu více, jak ve střední Evropě. Po příletu jsem byl rovnou odvezen do hotelu. Celý čtvrtek jsem měl volno, protože jsem začínal přímo v hlavní soutěži. Ráno jsme měli herní trénink na hracích kurtech, čímž jsem si vyzkoušel halu, míče i orientaci. Odpoledne pak odpočíval a k večeru lehký výběh plus atletické rozcvičení. Večer už jsem se připravoval na zápas. 

       K prvnímu kolu hlavní soutěže jsem nastoupil proti domácímu Alanu Plavinovi, se kterým jsem už jednou hrál, konkrétně v Estonsku, kde jsem vyhrál. Zápas začal ve čtvrtek ve 12:35 na kurtě č. 4. Před zápasem jsem udělal vše, abych byl připraven podat nejlepší výkon. Cítil jsem se dobře. Bohužel první kola na turnajích jsou ty nejtěžší. Člověk se musí dostat do pohody, setřást lehkou nervozitu a hrát svou hru. U mě je to něco, co se musím stále učit. První set jsem hrál defenzivně, od saka jsem rozhazoval špatnou křivkou, což soupeř jasně využil a vždy to poslal rychlým smečem na zem. Délka úderů byla krátká a neměla efekt. Ve druhém setu jsem se chytil od začátku. Byl jsem trpělivější a vytvářel větší nátlak. Obecně jsem mu vnutil svouji hru a všechno začalo vycházet! Dostal jsem se do pohody a věřil si. Naopak ve třetím setu se to znovu vše otočilo na soupeřovu stranu a já jsem znovu tahal za kratší konec. Nahrával jsem mu do karet, čehož jasně využil a vyhrál. Konečný výsledek: 17:21, 21:13 a 16:21. 

        Ne ani, že bych byl zklamaný. Tento turnaj jsem měl po 2-týdenní pauze. Minulý týden jsem začal pořádně trénovat a dostávat se do tempa zpět. Fyzicky i herně jsem byl připraven. Největší chybou byl můj chtíč, který mě zase porazil. Někdy je prostě lepší méně přemýšlet a více si to užívat :-). Tento fakt musím příjmout a aplikovat! 

       Akorát jsem na cestě dom, konkrétně v Lotyšsku, odkud letím přímo do Prahy. Děkuji všem za podporu! Teď zpět do tréninku a za 2 týdny mě čeká příjemná akce společně s týmem z Jehnic a to Mistrovství Evropy týmů ve Francii! S pozdravem, Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie