FZ Forza Slovenian International

09/05/2014

         Po delším tréninkovém období jsem zavítal na další z okruhu evropského seniorského Circuitu. Slovenian International se konal znovu jako každým rokem v Medvodě, město ležící necelých 10 km od Ljubljany. Tento turnaj byl pro mě jeden z posledních v této sezoně.
         Ke svému prvnímu zápasu jsem nastoupil ve čtvrtek od 12:00 proti domácímu Simonovi Skokovi. Musím říci, že lepšího soupeře do prvního kola jsem dostat nemohl. Snažil jsem se zorientovat v hale a vyzkoušet si jednotlivé údery, což se také povedlo a po výhře 21:9, 21:5 jsem postoupil do druhého kola kvalifikace. Zde už na mě čekal Max Koreny z Kanady. Ve svém prvním zápase porazil právě Justina Teeuwena, se kterým jsem vždy těsně prohrál a tak jsem věděl, že na výhru budu muset podat 100% výkon. Od prvního setu až do konce utkání to bylo hlavně o dlouhých výměnách. Až příliš často jsem si nechal vnutit jeho hru, s čímž nejsem moc spokojen. Dokonce ve třetím setu jsem prohrával 17:20. Nakonec jsem dokázal otočit a dovést set i celý zápas do vítězného konce. Po 55 minutách vyhrávám 17:21, 21:17 a 23:21! Výkon nebyl takový, se kterým bych byl nadšen, ale i tak si cením této výhry a hlavně zvládnuté koncovky v 3. setu!
        Necelých 40 minut poté nastupuji k finálovému kvalifikačnímu zápasu proti TaiPeici Chun Hsien Yu, kterého jsem neznal. Bohužel jak už bývá zvykem, že i “ neznámí “ Asiaté “ dokáží prohnat Evropany, zde tomu nebylo jinak. Snaha byla, dodžoval jsem taktiku, ale soupeř byl lepší. Nejenom v křivkách úderů, ale hlavně v přesnosti, umístění. Hru na saku ovládal s velkým přehledem a mně nezbývalo nic jiného, než se snažit vyvinout nátlak, se kterým bych mohl uspět. Prohrávám 15:21, 14:21 a pomyslná brána do hlavní soutěže se mi znovu zamyká před nosem.
        Teď mě čeká delší tréninková fáze. Uvidíme na jaké turnaje ještě do konce sezony pojedu. Děkuji všem za podporu! Ze Slovinska zdraví, Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2016, Karviná

Všechny galerie