Italian junior International 2014

31/03/2014

Od 28.3 do 30.3 se konal jeden z posledních juniorských okruhů badmintonového Circuitu, který zavítal do Milána. Přiletěl jsem se svým otcem už 27.3 dopoledne. Chtěli jsme se v klidu ubytovat, " zabydlet " a také si zahrát v hlavní hale. Vše jsme provedli přesně podle plánu! Po lehčím tréninku jsme se šli najíst do místní pizzerie, kterou však vlastnili čínští přistěhovalci :-)

V pátek od 9:00 bylo slavnostní zahájení turnaje. Můj první zápas byl naplánován na 13:35 proti Duarte Nuno Anjo. Svého soupeře, tak jako všechny další, jsem neznal a tak jsem byl sám zvědavý, s čím na mě příjde. Od začátku zápasu byl velmi aktivní a houževnatý. Hrál rychlou a útočnou hru, která mu vycházela. Postupem času mu docházeli síly a tak jsem mohl začít přebírat kontrolu nad hrou a celkově otočit vůdčí postavení ve hře. Vyhrávám 21:15, 21:18 a posouvám se do druhého kola, které se hraje ještě v pátek v podvečer. Ve druhém kole jsem narazil na dalšího Portuglace. Věděl jsem, že si hráči mezi sebou řeknou, co na mě hrát, či na co si dát pozor. Já jsem však přemýšlel pouze nad tím, abych udržel svoji hru, kterou chci hrát. Soupeřem mi byl Bernardo Atilano. Velmi mě překvapil svou hrou. Už to nebyla taková rychlá a zbrklá hra, ba naopak. Pomalé dropy, klíry a spíše obranný styl hry. Musel jsem si dát pozor na to, abych se nenechal strhnout tímto stylem hry. Po půlhodince hry vyhrávám 21:12, 21:14 a s radostí se dostávám do sobotního osmifinále, kde jsem se střetl s dobře známým Rakušanem Leonem Seiwaldem

Zápas byl naplánován na sobotní ráno, přesně v 9:55. Leona jako jediného z těchto hráčů znám. Sehrál jsem s ním už 3 zápasy, avšak štěstí vždy stálo na mé straně. Tento hráč má velmi vydařenou techniku úderů a je velmi těžké přečíst, co bude hrát. Zlepšil smeč, díky čemuž se z něho stává velmi univerzální protivník. Začátek zápasu mi nevyšel podle představ. Hrál jsem velmi pomalou, neúčinnou a profesorskou hru. Průběhem zápasu jsem se s tím vypořádál a změnil to. Největší náboj z mé strany přišel až ve třetím setu, kde jsem hrál svou hru a nenechal jsem nic náhodě. Po 57 minutách vyhrávám 21:18, 18:21 a 21:7. Proplouvám do čtvrtfinále, kde se střetávám se španělskou jedničkou a druhým nasazeným na turnaji Luisem Enrique Peňalverem. O tomto hráči jsem už slyšel. Patří teď mezi nejlepší Evropany, kteří bojují o OH mládeže, které se konají v Číně. Bohužel mě tento svátek badmintonu mine ( jsem ročník 1995, tam můžou startovat pouze 1996 a mladší ). Byl jsem velmi zvědavý, jak se s tím poperu!

Zápas začal v 17:20. Abych řekl pravdu, nečekal jsem takový vývoj zápasu. Luis na mě vlétl jako utržený z řetězu! Rychle, přesně a bojovně se prodíral každým bodem. Já jsem byl opravdu zaskočen tím, jak na mě soupeř vlétl! Naštěstí jsem se rychle adaptoval na jeho hru a bojoval jsem stejně tak! Oba dva jsme se tahali o každý bod. Byly to vetšinou dlouhé výměny s hodně střídavým útokem na obou stranách. Celý zápas byl vyrovnaný až do stavu 11:8 na otočce ve 3. setu. Zde byl pro mě příznivý stav a chtěl jsem to udržet. Velmi mě překvapilo, co následovalo poté. Dokázal jsem ukončit 3. set a celkově celý zápas po 52 minutách 21:18, 19:21 a 21:9!!! Mám obrovskou radost, sice po zápase musím chvíli ležet, abych se dal dohromady, ale stojí to za to :-)! Naneštěstí ještě ten večer mám hrát semifinále proti Alexi Vlaarovi z Holandska. Zde jsem si věřil, že to už ten večer dotáhnu do vítězného hattricku, ale nestalo se tak. Už jsem to nebyl já, byl jsem psychicky úplně vyčerpaný z předešlých " maratonských " zápasů. Semifinále prohrávám 17:21 a 21:23. Více než prohra mě mrzí fakt, že jsem se nezvládl soustředit na výkon. Je to velké ponaučení!

Přes to vše je to pro mě pěkné ukončení mé juniorské etapy! Odehrál jsem 5 kvalitních zápasů, kde jsem musel hrát na 100%! Užil jsem si to! Také jsem se byl podívat ve volném dnu do centra Milána, které patří mezi jedno z nejkrásnějších měst, které jsem kdy navštívil :-) Děkuji Vám všem za skvělou podporu během celého turnaje! Bylo skvělé zase jednou odehrát juniorský turnaj a obsadit místo na bedně! Z milánského letiště, Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

05/12/2018

V pátek jdeme na to. Držte palce. Bude to těžké, ale chceme vyhrát. European Championship of teams - qualification will start this Friday. Cross your fingers.