Polish Open 2014

23/03/2014

Do polské Varšavy jsem se vypravil ve středu odpoledne. Do Varšavy jsem přiletěl večer kolem 19:00, z letiště jsem hned jel na hotel se ubytovat a dát se do kupy, abych byl připraven na čtvrteční první kolo, které jsem hrál od 12:20 proti domácímu nejlepšímu juniorovi Mateuszy Swierczynskemu. Cítil jsem se velmi dobře, protože od pondělního trénování v Praze jsem byl rozehrán.

Tyto zápasy jsou vždy ty nejtěžší, protože hraju se stejným ročníkem, jako jsem já a vždycky jsou to hlavně " mentální " bitvy. Na druhou stranu jsem už s ním hodněkrát hrál a taktiku jsem měl jasnou, navíc jsem měl pozitivní bilanci a to 3:1 pro mě. Začátek zápasu jsem překvapivě udržel na své straně, ikdyž jsem byl většinu času v obraně. Při naskytnutí šance  jsem šel do útoku. Většinou to byl konečný bod! První sadu vyhrávám 21:13. Ve druhém setu mi naopak začátek utekl. Vetšinu druhého setu jsem musel dotahovat. Největší zlom přišel ke konci, kdy jsem otočil stav z 16:18 na 21:18 a vyhrál celý zápas! Měl jsem radost, že jsem to zvládl! Hned po zápase jsem se ale vrátil na hotel, abych se připravil na druhé kolo a to proti Kuo Po Cheng z Chinese-TaiPei.

Bohužel svého soupeře jsem neznal a nikdy neviděl. Není to nic neobvyklého u Asiatů. Na zápas jsem byl velmi natěšen, protože každý takový zápas je nová zkušenost. První set začal velmi slibně. Útok z obou stran, dlouhé výměny a hlavně trpělivost. Prohrávám 16:21. Ve druhém setu jsem udělal některá špatná rozhodnutí. Hlavní chybou byla moje taktická složka, kterou jsem se bál dodržet ( hrát více na saku ). Dostávál jsem se čím dál více do obrany a taky to tak vypadalo. Navíc můj útok byl, ale nebyl přesný. Tímto jsem se zmohl pouze na výsledek 10:21 a s turnajem jsem se rozloučil.

I když jsem prohrál, tak můj osobní pocit z hry není špatný, akorát musím více zapracovat na umístění smečí :-).. Je to dlouhá cesta, ale kdyby to bylo tak jednoduché, mohl by to dělat každy. Děkuji všem za podporu, teď mě čeká do středy trénink zde v Praze a poté odlétám do Milána, kde se koná Italian International 2014! Z Prahy zdraví Adam.

Archiv novinek

Instagram

Facebook

05/12/2018

V pátek jdeme na to. Držte palce. Bude to těžké, ale chceme vyhrát. European Championship of teams - qualification will start this Friday. Cross your fingers.