MČR dospělých 2014

03/02/2014

Od 31.1 do 2.2 se konalo v Mostě MČR dospělých 2014. Hrálo se ve stejné hale, jako před rokem. Slavnostní zahájení turnaje proběhlo v pátek v 11:00. Moje první kolo singla bylo naplánované na 14:00 proti Markovi Tellerovi z Prahy. Marek mi byl velmi nepříjemným soupeřem, který hrál velice dobře a chytře. I tak jsem si  poradil a první kolo zvládl! Výhra 21:17 a 21:17 mě posunula do druhého kola, které se hrálo ještě v pátek večer. V něm jsem se střetl s Václavem Benbenkem. Zde jsem už hrál na vysoké úrovni. Snaha jít do útoku, příprava situací a hlavně soustředěnost mi pomohla k jasné výhře 21:11 a 21:8! Postupuji znovu do sobotního čtvrtfinále, kde jsem se střetl, jako i před rokem s druhým nasazeným Honzou Frohlichem. 

        Honza je velmi zkušený hráč, který se drží kolem 80. místa na světovém žebříčku. Před rokem jsem prohrál ve dvou setech. Měl jsem respekt k tomuto 10-ti násobnému mistru ČR. Teď, po roce jsem si ale věřil. Myslel jsem si, že jsem fyzicky a psychicky připravený na toto střetnutí. Celý zápas probíhal v dlouhých výměnách. V prvním setu jsem se ale podmanil jeho hře, kde mě upinkal a já se nechal strhnout, prohrávám 13:21. Ve druhém jsem přestal přemýšlet a začal hrát svoji hru. Hraji útočnou a rychlou hru! Dařilo se skvěle! Jsem rychlý a ukončuji výměny! Vyhrávám 21:13! Jsem natěšený do třetího setu, také cítím šanci na výhru ( později se ukázalo, že to bylo to nejhorší, co jsem mohl udělat ). Od prvního míčku 3. setu se taháme. Jsou tam dlouhé, atraktivní výměny, které baví diváky. Za stavu 8:6 pro Honzu se odehraje tak 90 sekundová výměna, která změní celý vývoj hry. Nedokážu se soustředit na daný moment a danou hru. Myšlenky mě utápějí a snažím se rychle ukončit výměny. Nakonec, po 70. minutách hry prohrávám 13:21, 21:13 a 12:21. Jsem velmi zklamaný, v danou chvíli si uvědomuji, že jsem měl na to Honzu porazit, ale mýlil jsem se. Honza je pořád zkušenější a chytřejší hráč, jak já. Musím to příjmout a smeknout! 

        I tak, s odstupem času, když se na to dívám, musím přiznat, že jsem podal velmi dobrý výkon, za který se nemusím stydět! Jediná věc, kterou se musím naučit je zůstat trpělivý! Nemůžu chtít vše hned! Chci poděkovat všem fanouškům, kteří mě v Mostě podpořili! Také děkuji taťkovi, celé rodině, Davidovi, Danovi a mnoho dalším, kteří mě věří a podporují na mé cestě! 

        Teď jsem na reprezentačním soustředění dospělé reprezentace v Nymburce, kde budu až do čtvrtka. V pátek pak odjíždím na MČR juniorů, které se koná v Orlové! Moc se těším na další zápasy! S pozdravem, Adam :-) 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2019, Plzeň

Všechny galerie