Tvrdý týden v Dánsku

18/01/2014

 
        V neděli odpoledne jsem přiletěl zpátky do Dánska. Moc jsem nevymýšlel a odpočnul, abych byl připravený na další tréninkový týden, který byl také počátkem přípravy na nadcházející mistrovství Dánska, které se zde koná za necelé 3 týdny. Každé ráno jsme začínali v 7:50 ( rozcvičení, rozběhání, celkové zahřátí ), poté každý trénink následovala rychlostní, či odrazová 20-minutová vložka, která nás měla připravit na náplň tréninku.

         Opravdu jsem pocítil přiostření a hlavně nový náboj v tréninku. Zaměření bylo jasné, změna rychlosti, rychlá hra a hlavně přechod ze zadní části kurtu na sako, či naopak. Nejvíce náročná, i když se to nezdá, byla rychlá změna rychlosti po odehrání míče na saku, či v zadní části kurtu. Následné první kroky měly být jako když se dotknete holým chodidlem rozpálených uhlíků. Všechny tyto cviky jsme dělali v několikanásobných sériích.

         Ve středu byl také velmi zajímavý trénink, nebo aspoň pro mě. Po rychlostní vložce a nahrávání na změnu rychlosti jsem odehrál 2 jednosetové zápasy, kde při 11 bodech a na konci setu přišel trenér a společně jsme se podívali, jak daná polovina setu probíhala. Klady/zápory, vše se zapsalo, aby jsme na konci tréninku mohli vyvodit závěr, na čem pracovat, kde co zlepšit. Velmi mě to nadchlo, protože člověk aspoň vidí, kde má co zlepšit a naopak, kde je nejsilnější.

      Dnes letím domů, čeká mě pokračování v daném tréninku. Určitě se také zaměřím více na školní povinnosti, abych úspěšně uzavřel první pololetí :-)! Nejbližší možnost, kde mě můžete vidět v akci bude za týden na posledním kole Compo Praha Extraligy. No a pak mě čeká první hlavní vrchol této sezony a to MČR dospělých 2014, které se koná v Mostě na přelomu ledna/února. Všechny zdravím z Kodaně

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie