Estonsko 2014

11/01/2014

        Od 6.1 do 12.1 jsem zde v Estonsku, kde jsem od pondělí do čtvrtka trénoval ve skupině " the Future Stars " pod vedením dvou trenérů, a to Jeorena van Dijka ( Holandsko ) a Artura Ruiz Lopeze ( Španělsko ). V naší skupině kluků jsou výborní hráči a kamarádi. Můžu jmenovat Mark Caljouw ( vícemistr Evropy juniorů ), Rhys Walker ( 3. místo v Evropě ) či Justin Teuween. Našeho prvního společného tréninku se nemohl zúčastnit pouze mistr Evropy Fabian Roth.

 

 

Tréninky probíhali v úterý a ve středu ráno od 9:00 do 11:00 a odpoledne od 15:00 do 17:00. Tréninková náplň byla velmi technická, spíše zahřívací. Trenéři nás nechtěli zničit před čtvrteční kvalifikací a tak jsme nedělali moc běhání, ale stále kombinace po celém kurtě a také hodně 2 na 1! Všechny tréninky byly ve skvělém duchu a hlavně atmosféře! S klukama si výborně rozumím :-). Po středečním večerním tréninku jsem se ale pomalu začal soustředit na čtvrteční první kolo kvalifikace, kde jsem nastupoval proti mému kamarádovi Iikku Heinovi z Finska

 

         S Iikkou jsem hrál pouze jednou a to na Mistrovství Evropy juniorů 2013 v Ankaře, kde jsme se střetli o postup do čtvrtfinále a kde jsem vyhrál. Měl jsem jasnou taktiku. Pro každý případ jsem ještě shlédl jeho zápas, ve kterém jsem se snažil najít jeho silné stránky, ale také slabiny. Hodně mi to pomohlo v taktice, kterou jsem od začátku zápasu dodržoval a hlavně jsem nebyl v ničem překvapen! Zápas jsem měl pod kontrolou! Útočně a agresivně jsem ukončil připravené výměny a po 40. minutách vyhrávám 21:18 a 21:17! Je to skvělý impuls do dalšího kola, ale hlavně skvělý vnitřní pocit! Do druhého kola kvalifikace jsem nastoupil necelé 3 hodiny po prvním zápase. Střetl jsem se s Alanem Plavinem z Litvy. Alan byl velmi nepříjemný hráč v juniorech, který měl velmi dobrý útok a nepřijemný styl hry. Na to jsem se připravil a také cílem v tomto zápase bylo, rozehrát hru a hlavně nikam nespěchat. Stačí, když to udržím ve hře! Vedlo se mně velmi dobře, první set jsem vyhrál 21:13. Alan dělal v delších výměnách mnoho nevynucených chyb. Ve druhém setu jsem stále měl náskok a ten si držel, i když ke konci soupeř stahoval, dovedl jsem zápas do vítězného konce a po 31. minutách vyhrávám 21:13 a 21:18! Tato výhra mě utvrdila v kvalitním tréninku, který jsem měl v Dánsku a také zde v Estonsku! 

 

         Po delší době se dostávám znovu do finále kvalifikace, kde jsem se právě střetl s parťákem z Future Stars Justinem Teuweenem z Holandska. Justin je velmi talentovaný hráč s vynikající technikou a jistotou úderů, navíc je levák. Jen jednou v životě jsme spolu hráli, a to před rokem v semifinále v Polsku, kde jsem dostal výprask 12:21 a 19:21. Musím přiznat, že tehdy byl mnohem lepším hráčem jak já, ale teď tomu tak nebylo. Zápas začal na kurtě číslo 6 v 16:40. Měl jsem trochu pomalejší start, než obvykle, ale to jsem se rozkoukával. Po pár výměnách mám jasnou taktiku, kterou dodržuji! Vyhrávám 21:14! Jsem nakopnutý a cítím se skvěle! Druhý set Justin předvádí neskutečnou hru na síti, snažím se to držet dál, ale jeho údery mě nutí hrát na sako. I přesto se s tím vypořádám a vedu 20:19. Mám matchball, věřím, že to dám. Avšak soupeř hraje riskantní výměnu, která mu vyjde. Vše se obrátí a prohrávám 20:22. Proteklo mi to mezi prsty, ale teď je tady rozhodující set, soustředím se na něj! Začátek je znovu pomalý, Justin zjistil na saku ještě více a rozehrává tam příjmy po mém podání. Snažím se vyhodit, ale vetšinu dávám do autu, nebo do půlky hřiště. Stále však bojuji! Na otočce prohrávám 6:11. Víru neztrácím. Dokážu to ještě stáhnout na 11:15, ale Justin drží hru a nepouští. Po 51. minutách prohrávám 21:14, 20:22 a 13:21. Gratuluji soupeři a jdu z kurtu ven. Takové zklamání, co jsem v tu chvíli pocítil, bylo nepopsatelné. Slzy mi vyhrkly do očí. Bolelo to moc, měl jsem šanci ho porazit a proteklo mi to mezi prsty. Avšak hra, kterou jsem celý turnaj předváděl byla ta, která mě táhne výše! I v hlavě bylo vše dobře! Z toho mám velkou radost a turnaj hodnotím pozitivně! Odehrál jsem 3 skvělé zápasy!

 

        Teď v sobotu mám 2 tréninky a zítra odlétám zpět do Dánska, kde budu trénovat do soboty. Pak se vracím do Česka. Následující turnaj je MČR dospělých, který se koná na přelomu ledna/února v Mostě! Zdravím z Estonska a všem děkuji za podporu!!! Adam          

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

ME 2018, Huelva

Všechny galerie