XIII. Italian International 2013

15/12/2013

Od pondělí 9.12 do čtvrtrka 12.12 jsem se zúčastnil mezinárodního mistrovství Itálie 2013, které se konalo v Římě. Letěl jsem z Vídně přímo do Říma, po příletu jsem si zašel společně s Kubou Bitmanem a Petrem Jelínkem vyzkoušet halu, která byla vcelku dobrá, akorát špatná orientace.

        V úterý jsem od 10:45 hrál 1. zápas kvalifikace proti zkušenému Rakušanovi Rudnigerovi Gnedtovi. Viděl jsem ho hrát v Americe, také jeho výsledky, kde mimo jiné odehrál velmi dobrý zápas na Bitburger Open 2013 proti Joachimu Perssonovi z Dánska, kterému podlehl 21:23 a 19:21! Připraven od prvního míčku jít do každé výměny s co největší koncentrací! To jsem si říkal. Z počátku mě však trochu svazovala nervozita, která mě provázela dá se říci skoro celý zápas, ale postupně upadala. První set vyhrávám 21:16 a cítím větší jistotu v úderech a vytvářím nátlak. V druhém setu je to přetahovaná o každý bod, ale v koncovce za stavu 15:17 pro soupeře měním podání místo obvyklého backhandového na dlouhé forhendové a spoléhám na svou obranu! Vyplácí se a soupeř si neví rady! Otáčím stav na 20:17 a poslední bod ukončím nátlakem s přechodem na síť! Vyhrávám i druhou sadu 21:17 a postupuji do 2. kola kvalifikace! Ke druhému kolu nastupuji od 15:30 proti Indonésanovi žijícímu v Itálii Indru Bagus Ade Chandra!

          Toto už byla jiná liga. Indra prohrál na mezinárodním mistrovství ČR až ve finále a dokonce zde v Itálii se prodral z kvalifikace až k samotnému vítězství na turnaji. Taktika byla jasná- sbírat zkušenosti, hrát dlouhé výměny a bojovat o každý bod! Od prvního míčku na kurtě splňuji tuto taktiku a daří se! Sice jsou tam nevynucené chyby, ale to k tomu patří! Snažím se vytvářet hru, ale Indra je velmi zkušený hráč a čte mě velmi dobře. I přes to mu vzdoruji a je to pro mě čím dál více kvalitnější zápas! Je to pro mě nejlepší zápas, který jsem kdy hrál!! Přes prohru 15:21 a 17:21 jdu z kurtu s hlavou nahoře! Mám radost z výkonu, který jsem předvedl! Dokázal jsem držet krok s TOP hráčem!

          Je to pro mě obrovská motivace do podzimního tréninku, který mě teďka čeká! Od 16.12 se více soustředím na kondiční přípravu pod vedením Davida Neruda a 27.12 odlétám trénovat na 3. týdny do Dánska! Moc se tam těším, teď mě však čeká o víkendu poslední kolo extraligy, kde se v sobotu střetneme s našim nejvetším rivalem Benátkami n. Jizerou! Tímto Vás všechny srdečně zvu! Mějte se hezky!

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie