Prohra bolí, ale posouvá výše!

18/11/2013

        Po vydařeném měsíci, který jsem odstartoval na MS v Thajsku, kde jsem odehrál svůj " BEST " zápas v kariéře, následováno výhrou na Mezinárodním Mistrovství Slovenska, jsem nedokázal podat stejný výkon na domácím Yonex Czech Junior International 2013, který jsem před rokem dokázal vyhrát.

        Šampionát se konal jako obvykle v Orlové. Strategicky mi to velmi vyhovuje, protože pocházím z Českého Těšína, kde mám svou druhou část rodiny a se kterou se velmi rád při těchto příležitostech setkávám. Do Těšína jsem přijel již ve středu navečer. Čtvrteční den jsem oslavoval 18. narozeniny a také lehce trénoval, abych byl kvalitně připraven na páteční zahajovací zápas! V pátek ve 13:00 jsem nastoupil ke svému prvnímu zápasu proti mladému Rakušanovi Jakobovi Wraberovi. Jakob je mrštný, šikovný hráč, ale stále málo zkušený. V zápase na mně nebyla znát žádná nervozita, či zakolísání. Diktoval jsem tempo, určoval rychlost hry. Cítil jsem se velmi dobře a užíval jsem si hru, ale dodržoval jsem taktiku a zodpovědně hrál! Zápas vyhrávám 21:5 a 21:10! Postupuji do osmifinále. Večer odpočívám a ladím se na 3. hrací den.

        V sobotním ranním zápase se utkávám se Srbským hráčem trénujícím v Chorvatsku Dragoslavem Petrovicem. Dragoslav má jednu taktiku a tempo hry. Hraje pouze útočnou hru, kde díky své rychlosti dobře stíhá a pokrývá přechod ze zadní části kurtu na sako, kde většinou vytváří největší tlak. Před zápasem proběhl můj rituál stejně, jako vždy. Nic jsem nepodcenil a naladil jsem se velmi dobře. Ale... V mém vnitru se všechno rychle odehrávalo. Nastoupil jsem na kurt a snažil se najít taktiku, která by mi pomohla se vypořádat s jeho stylem hry. Posledních 10 zápasů jsem odehrál skvěle! Na kurtě jsem měl přehled, diktoval jsem tempo a hra byla přesně taková, jakou jsem si představoval. Bohužel teď to nebylo ono. Můj protihráč hrál skvěle a vše mu do kurtu padalo. Navíc jsem nedodržel svou taktiku a dělal více chyb, než obvykle. Nezbývalo mi nic, než soupeři pogratulovat! Prohra 16:21 a 18:21 mě velmi mrzela. Snažil jsem se po zápase přijít na to, co se odehrálo, a jestli se mi to jen zdá. Už dlouho se nestalo, že by se vše tak rychle odehrálo. 

     Nicméně, tento zápas je již minulostí. Nemohu se tímto zápasem trápit a přemýšlet nad tím. Byla to velká škola do mé budoucí hry a kariéry! Jsem velmi rád, že jsem tento zápas zvládl po mentální a herní stránce. Jak říká kondiční trenér David: ,, Nejprve musíš spadnout na zem, než se staneš nejlepším ". Je to něco, co mě posílilo a dalo motivaci do další práce! Děkuji Vám moc, za veškerou podporu, kterou jste mi pomohli znovu dát hlavu nahoru! Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie