Prohra bolí, ale posouvá výše!

18/11/2013

        Po vydařeném měsíci, který jsem odstartoval na MS v Thajsku, kde jsem odehrál svůj " BEST " zápas v kariéře, následováno výhrou na Mezinárodním Mistrovství Slovenska, jsem nedokázal podat stejný výkon na domácím Yonex Czech Junior International 2013, který jsem před rokem dokázal vyhrát.

        Šampionát se konal jako obvykle v Orlové. Strategicky mi to velmi vyhovuje, protože pocházím z Českého Těšína, kde mám svou druhou část rodiny a se kterou se velmi rád při těchto příležitostech setkávám. Do Těšína jsem přijel již ve středu navečer. Čtvrteční den jsem oslavoval 18. narozeniny a také lehce trénoval, abych byl kvalitně připraven na páteční zahajovací zápas! V pátek ve 13:00 jsem nastoupil ke svému prvnímu zápasu proti mladému Rakušanovi Jakobovi Wraberovi. Jakob je mrštný, šikovný hráč, ale stále málo zkušený. V zápase na mně nebyla znát žádná nervozita, či zakolísání. Diktoval jsem tempo, určoval rychlost hry. Cítil jsem se velmi dobře a užíval jsem si hru, ale dodržoval jsem taktiku a zodpovědně hrál! Zápas vyhrávám 21:5 a 21:10! Postupuji do osmifinále. Večer odpočívám a ladím se na 3. hrací den.

        V sobotním ranním zápase se utkávám se Srbským hráčem trénujícím v Chorvatsku Dragoslavem Petrovicem. Dragoslav má jednu taktiku a tempo hry. Hraje pouze útočnou hru, kde díky své rychlosti dobře stíhá a pokrývá přechod ze zadní části kurtu na sako, kde většinou vytváří největší tlak. Před zápasem proběhl můj rituál stejně, jako vždy. Nic jsem nepodcenil a naladil jsem se velmi dobře. Ale... V mém vnitru se všechno rychle odehrávalo. Nastoupil jsem na kurt a snažil se najít taktiku, která by mi pomohla se vypořádat s jeho stylem hry. Posledních 10 zápasů jsem odehrál skvěle! Na kurtě jsem měl přehled, diktoval jsem tempo a hra byla přesně taková, jakou jsem si představoval. Bohužel teď to nebylo ono. Můj protihráč hrál skvěle a vše mu do kurtu padalo. Navíc jsem nedodržel svou taktiku a dělal více chyb, než obvykle. Nezbývalo mi nic, než soupeři pogratulovat! Prohra 16:21 a 18:21 mě velmi mrzela. Snažil jsem se po zápase přijít na to, co se odehrálo, a jestli se mi to jen zdá. Už dlouho se nestalo, že by se vše tak rychle odehrálo. 

     Nicméně, tento zápas je již minulostí. Nemohu se tímto zápasem trápit a přemýšlet nad tím. Byla to velká škola do mé budoucí hry a kariéry! Jsem velmi rád, že jsem tento zápas zvládl po mentální a herní stránce. Jak říká kondiční trenér David: ,, Nejprve musíš spadnout na zem, než se staneš nejlepším ". Je to něco, co mě posílilo a dalo motivaci do další práce! Děkuji Vám moc, za veškerou podporu, kterou jste mi pomohli znovu dát hlavu nahoru! Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie