Victor Slovak Junior 2013

10/11/2013

Minulý týden, přesně od pátku 8.11 do neděle 10.11 se konal turnaj Victor Slovak Junior 2013. Jako tomu bylo před rokem, přijel jsem přesně o týden později a to po návratu z Mistrovství světa. Nečekal mě lehký úkol. Byl jsem nasazen jako hráč číslo 1 a obhajoval jsem titul z předešlého roku. Na druhou stranu jsem byl znovu plný energie a chuti do turnaje vlétnout a porvat se o tento " challenge " ( tuto výzvu ).
Na turnaj jsme dorazili ve črvrtek večer. Ubytovali jsme se v Trenčíně, který je od Dubnice nad Váhom necelých 15 km. Nečekaně jsem na tomto turnaji hrál i mixa, kde po boku skvělé holandské hráčky Cheryl Seinen jsem se nejen kvalitně rozehrál, ale také velmi jsem si ho užil a nakonec jsme se radovali z výhry, což bylo hezkým zpestřením tohoto turnaje :-).

Ke svému prvnímu zápasu v mužském singlu jsem nastoupil v pátek krátce po 12 hodině. Soupeřem mi byl mladý, houževnatě hrající Slovák. Zápas jsem měl od začátku do konce pod kontrolou. Vyhrávám a postupuji do druhého kola, které se hraje ještě páteční večer. Ve druhém kole se utkávám se Slovincem Simonem Skokem. Soustředěně a kvalitně přistupuji k zápasu a jasně vyhrávám 21:6 a 21:9, čímž se dostávám do sobotních bojů. Sobotním soupeřem mi byl Leon Seiwald z Rakouska, který má velice šikovnou ruku a člověk musí být do poslední chvíle připraven, co soupeř zahraje. Dělal jsem více chyb, ale stále jsem zápas držel pod kontrolou. Výhra 21:15 a 21:15 mě posunula do sobotního večerního čtvrtfinále, kde jsem se střetl s nejlepším Polákem Krzysztofem Jakowczukem. Celkový styl a pojetí hry polských soupeřů je velmi podobný- rychlá, nátlaková hra. Už jsem si na ni zvykl a dobře jsem věděl, s jakou taktikou mám do zápasu nastoupit. Od první výměnu až po tu poslední jsem držel a udával tempo hry já! Nedovolil jsem žádnému dramatu ani zakolísání. Postupuji do semifinále po výhře 21:13 a 21:14.
Pokud bych mohl srovnat páteční a sobotní zápasy s nedělními, bral bych to jako trénink proti opravdovému zápasu. Během prvních dvou hracích dnů jsem během hry zkoušel nové taktiky, údery, které bych normálně nehrál. Avšak nedělní zápasy mi toto nedovolili. Střet jsem se s 3. a 4. nejlepším Němcem. Prvním mi byl Max Weisskirchen, který je asi nejnepříjemnější soupeř, se kterým jsem kdy hrál. Behěm káždého úderu stíhá vymýšlet " trick shot ", neboli fintu, která je velmi nepříjemná a hlavně pro soupeře matoucí. Začátek prvního setu byl pomalejší a hlavně jsem si zvykal na tyto údery. Pomalu jsem přecházel do delších výměn a díky skvělé obraně, která mi ten den vycházela jsem zápas vyhrál dvakrát 21:17! Po necelých dvou hodinách následovalo finále, kde jsem se utkal s druhým Němcem a to Davidem Pengem, který je levák a hlavně je asijského původu.

Taktiku jsem dodržoval i během tohoto zápasu. David byl o trochu nepříjemnější v tom, že dokázal rychleji a kvalitněji číst hru, hlavně v druhé sadě, kde jsme hráli opravdu kvalitní badminton. První sadu jsem soustředěně vyhrál 21:8. V té druhé to byl boj o každý míček. David nastoupil s lepší taktikou a mně chvíli trvalo, než jsem si na to zvyk. I přes to jsem dokazál dorazit tento zápas ( 21:18 )  a celkově celý turnaj do finálního konce! Měl jsem velkou radost, protože jsem obhájil titul a má hra tomu nasvědčovala! Jsem velmi spokojen s výkonem, který jsem předvedl a hlavně, který se budu snažit zopakovat tento víkend na české půdě v Orlové, kde se koná obdobný turnaj a to Yonex Czech Junior International 2013! Doufám a věřím, že se tam setkáme, a že mi pomůžete vytvořit skvělou atmosféru, jaká byla i před rokem. :-) S pozdravem, Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2019, Plzeň

Všechny galerie