Individuální Mistrovství světa 2013

01/11/2013

         Ve středu 30.10 jsem nastoupil do svého prvního singla v turnají jednotlivců. Soupeřem mi byl mladý, mrštný Filipínec Wilsen Joseph Li. Neznal jsem ho, ale den před zápasem jsem ho viděl na tréninku v thajské badmintonové akademii SCG. Hra byla jednoduchá- rychlá a útočná. Zápas začal v 13:35, hráli jsme na kurtě číslo 1, který jsem si oblíbil. Začátek prvního setu byl velmi laxní a pomalý. Nemýlil jsem se v jeho taktice. Také mi chvíli trvalo, než jsem si na ni zvykl. Mojí jedinou taktikou bylo vyčkávat. Nehrál jsem na přesnost, či efektnost. Pouze jsem vracel a hrál pomalejší míčky. Když se však naskytla šance přejít do útoku, tak jsem ji využil a nátlakovou hrou jsem ukončil výměnu. Po výhře 21:10 a 21:13 jsem se radoval z dobře zvládnutého zápasu! Poté jsem jel na hotel.

        Čtvrteční soupeř byl jiný Asiat. Byl jim Číňan Jun Peng Zhao. Tento hráč ma již mnoho zkušeností ze seniorské kategorie, navíc je nepříjemný levák. Měl jsem možnost shlédnout jeho zápasy na internetu. Také Lennart ( dánský trénér, který mě trénuje v Dánsku ) řek taťkovi, s jakou taktikou mám nastoupit. Vše jsme si prošli. Ráno jsem vstal, nasnídal se a poté jsem si lehce zatrénoval ve fitku. Pak už pouze ladil náladu a chuť na zápas! Před zápasem jsem se necítil vůbec nervozně, či napjatě. Naopak, velmi jsem se těšil a šel na kurt s tím, že jsem zvědavý, čemu se naučím. Od začátku zápasu jsem dodržoval taktiku. Hrál jsem velmi jednoduchou hru, nic nevymýšlel, vyčkával a bral šance. Některé výmeny byly opravdu neskutečné. Za podpory evropských hráčů jsem bojoval o každý bod. Číňan musel hrát každou výměnu se stejným nasazením. Nic jsem mu nenechal zadarmo! Bohužel naši hru také silně ovlinila puštěná klimatizace, která foukala z boku. Ale to bylo pro oba stejné.

        Fyzicky, rychlostně a hlavně herně jsem zvládal tento zápas stejně, jako soupeř. Ptáte se proč jsem tedy nevyhrál? Protože takových zápasů musím nahrát minimálně 20, abych byl na 120% zvyklý! Tento zápas mně ukázal, že jsem na správné cestě, že vše, co dělám, abych byl nejlepší, se skládá do jedné velké skládačky, kterou jednou doskládám! I můj taťka, který v mé hře hledá špatné věci, abych mohl na nich pracovat mi řekl, že takový badminton, jaký jsem předvedl, ještě u mě neviděl. On mě zná nejlépe a když mi toto řekl, uvědomil jsem si, že mé pochybnosti o tom, jestli mohu někdy konkurovat asijským hráčům, byly jen slova. Já vím, že jim mohu a budu konkurovat!

        Děkuji Vám za veškerou podporu, kterou jste mě hnali a povzbudili během turnaje! S pozdravy Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie