Suhandinata Cup 2013

26/10/2013

Ve středu 23.10 se rozehrála první část juniorského mistrovství. Náš tým v úvodním zápase skupiny nastoupil proti favoritu Tchaj-wanu. Já nastoupil do mužského singla proti Sheng Jie Yang, proti kterému jsem po nejdelším zápase prohrál 21:14 a 21:10. Výsledek vypadá jednoznačně, ale zápas tomu nenasvědčuje. Hra byla pestrá, výměny dlouhé a já jsem hrál opravdu svůj " best " badminton, na který v této době mám! Nemám se za co stydět! Jediným velkým rozdílem mezi mnou a soupeřem bylo ukončení výměn. Když jsem chtěl ukončit výměnu, musel jsem jít opravdu do několikanásobného útoku, zatímco Tchajwanci stačila na ukončení jedná přesná smeč, který končila většinou na lajně. Náš tým prohrál s Tchaj-wanem 5:0.

         Ten den od 16:00 náš tým nastoupil ještě k druhému utkání a to proti silnému Rusku. Celkově s Ruskem máme špatnou bilanci. Pokaždé jsme prohráli a to nejnižším možným rozdílem. Já jsem nastoupil znovu do singla, kde jsem už nezaváhal a vyhrál nad Dmitrii Ryabov 21:13 a 21:15! Na kurtě jsem hrál velmi podobně jako ráno, ale bylo to mnohem lehčí, protože to byla evropská hra. Cítil jsem se velmi dobře a jistě! I přes moji výhru jsme však prohráli 4:1

         Ve čtvrtek nás čekal papírově nejlehčí soupeř Uzbekistán, kde jsme všichni zodpovědně odehráli! Svou roli singlisty jsem přenechal svému parťákovi Mírovi Janáčkovi, který jasně vyhrál. Společně jsme pak nastoupili do debla, kde jsme nic nepodcenili a vyhráli! Celkově jsme Uzbekistán porazili 4:1 a tak jsme obsadili celkové 3. místo ve skupině! 

          Pátečním ránem jsme rozehráli boje o celkové umístění. Soupeřem nám byla Austrálie, které jsme před rokem prohráli 3:2! Tento rok jsem si velmi přál, aby se štěstí přiklonilo na naší stranu ale... Prvním zápasem byl mužský singl, kde jsem nastoupil proti mistru Austrálie Danielu Gudovi. Velmi dobrý hráč s asijskými rysy a skvělou rukou. Výměny byly dlouhé a oba jsme vyčkávali na správnou příležitost k ukončení! Díky svému posunu po mentální stránce jsem byl úspěšnější a vyhrál jsem po 56 minutách 21:19, 19:21 a 21:17! Velmi mě to nabudilo a hlavně celkově celý tým! Poté jsem nastoupil ještě do debla společně s Mírou. Ve třech setech jsme vybojovali 2. bod a tak celkově vytvořili matchball. Bohužel se opakovalo to, co před rokem. Celková prohra 3:2 mě velmi mrzela. Uvnitř jsem ale věděl, že jsem pro tým udělal své maximum a více jsem udělat nemohl. Ten den od 16:00 jsme nastoupili ještě proti Srí Lance. Po dopoledním zápase byla značně znatelná únava. I tak jsem soustředil všechny síly na toto střetnutí. Nastoupil jsem do singla proti Buwaneka Tharindu Dullewa. Na jeho stylu hry byla znatelná indická škola badmintonu. Od prvního míčku jsem věděl, že to bude stejné, jako ranní s Gudou. Výměny dlouhé, převážně se hrálo na saku a když byla možnost, ihned jsem přešel do útoku! Byl to velmi dobrý zápas! Bohužel jsem však prohrál po 47 minutách 21:17, 13:21 a 22:20. Z tohoto zápasu si odnáším jeden skvělý poznatek a to ten, že jsem v hlavě zůstal mentálně klidný a soustředěný po celý čas zápasu! Nenastal žádný zlomový okamžik! Ba naopak, byl jsem soustředěný pouze na danou výměnu a nic jiného mě nazajímalo. Bohužel i s touto zemí jsme prohráli 3:0. 

         V dnešním zápase o 23. místo jsme se utkali s Jížní Afrikou. Nenastoupil jsem a tak mojí spoluhráči ukázali, co v nich je! Přesvědčivě jsme vyhráli 3:0 a tak jsme obsadili celkové 23. místo z 32 státu! Je to o dvě místa lepší, jak před rokem. 

         Tato část turnaje je pryč a ta hlavní je teprve před námi. Od úterý se rozehraje individuální Mistrovství světa juniorů 2013! Nalosování bude jedna velká loterie ( soupeřem může být kdokoli- ( Číňan, Korejec, Uzbekistánec, atd... ). Je mi jedno, proti komu nastoupím! Chci hrát, jako jsem hrál po celý čas týmové soutěže! Hrál jsem svůj nejlešpí badminton a nemám se za co stydět! Chci Vám všem poděkovat za podporu, kterou mě hecujete a posouváte dopředu! Je to velká motivace do každého zápasu a tréninku! Díky Vám si tento sport náramně užívám a jsem šťastný za to, co dělám a můžu dělat! :-) S pozdravy z Bangkoku, Adam ( čas 21:53 ) 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie