Czech International 2013

27/09/2013

26.9 se rozehrálo MMČR 2013, které se koná v Brně. Každým rokem je to největší lákadlo pro milovníky badmintonu, kteří mají možnost vidět ten nejlepší evropský, ale také světový badminton. Sjelo se zde mnoho hráčů, celkově z 30 zemí. Podruhé v životě jsem se aktivně zúčastnil a myslím si, že jsem odehrál velmi kvalitní zápasy!

Ke svému prvnímu zápasu v kvalifikaci jsem nastoupil hned v 9:00. Soupeřem mi byl zkušený Angličan Sam Phillips. Po celý zápas mě provázela nervozita a také menší svázanost, která mi nedokázala se odvázat a užívat si zápas. Za kurtem mě povzbuzoval a také uklidňoval kondiční trenér David Nerud, kterému asi nejvíce vděčím za zachování klidné hlavy v koncovce třetího setu a dotáhnout zápas do vítězného konce. Po konečném výsledku 21:18, 16:21 a 21:19 ( 47 minut )  jsem se mohl radovat z cenné výhry a postupu do druhého kola kvalifikace, ve kterém jsem se utkal s Finem Kallem Koljonenem ( 12 ).

S Kallem jsem v životě nehrál. Je to levoruký hráč menšího vzrůstu, který má neskutečnou jistotu v úderech a hlavně velmi dobrou ruku! Před zápasem jsem byl nezvykle klidný a moc jsem se těšil na hru! Od prvního míče jsem si užíval každý moment na kurtě. Každá výměna měla své osobní kouzlo! Soustředěnost, klid a hlavně radost ze hry! Svou aktivní hrou a útočným přechodem ve hře jsem výhrál první set 21:16 a byl jsem rozjetý na skvělé vlně! Bohužel od druhého setu se štěstí přiklonilo na stranu soupeře a já k tomu přidal nevynucené chyby, které byly hlavní příčinou mé prohry. Druhý a třetí set prohrávám po 43 minutách 8:21 a 12:21 a z turnajem se loučím.

Velmi mě to mrzelo, protože tento turnaj mám moc rád a skvěle se mi zde hraje. Lidé mě přišli podpořit, což tomu dodalo ještě větší motivace se ukázat. I přesto vše jsem pozitivně naladěn! Odehrál jsem dobré dva zápasy s velmi kvalitními soupeři, kteří se museli nadřít, aby vyhráli. Je to velká motivace do dalšího tréninku a do nadcházející přípravy, kterou teď soustředím na Mistrovství světa juniorů, které se koná od 22.10 v thajském Bangkoku! Všem moc děkuji za podporu! Mějte se hezky a třeba se potkáme na Vodové :-) Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

13/12/2018

Jak už všichni víte, spolupracuji s firmou Akuna, jejichž potravinové doplňky mi pomáhají regenerovat a zůstat fit při těžkých tréninzích. Mám tady teď takový sportovní balíček i pro vás. Co musíte udělat abyste ho získali? Napište do komentářů, jestli potravinové doplňky při sportu používáte a když tak jaké. Samotného mě zajímá, co všechno může sportovcům při výkonu pomáhat. Samozřejmě pište jen ty legální ;-) Respektuji i to, že napíšete, že nepoužíváte, ať už z jakéhokoliv důvodu. Vyhrát můžete i tak. Jo a vybírat vítěze tohoto balíčku budeme jen z fanoušků stránky Akuna CZ s.r.o., takže pokud jimi ještě nejste, mrkněte tam.

10/12/2018

Bojovali jsme, ale bohužel to nakonec o kousek nevyšlo. I tak super zážitek s reprezentací, díky. Postup byl doopravdy velice blízko, ale nakonec to vyhráli Španělé, i když se nám je podařilo porazit.