Slovak International 2013

01/09/2013

Od 29.8 do 31.8 se konal Slovak International Future 2013. Turnaj se odehrál v Prešově, který leží téměř u ukrajinckých hranic. Na tento turnaj jsem se vydal společně se svým otcem Tomaszem v úterý dopoledne. Do Prešova jsme přijeli k večeru. Ubytování bylo blízko haly, což je pro mě velmi důležité, jelikož mohu trávit většinu času na hotelu a né v hale. 

        První zápas mě čekal ve středu odpoledne. Ráno jsem si byl lehce zaběhat a protáhnout, aby mi tělo lépe pracovalo. Ve 12:00 jsem šel do haly, kde jsem si lehce zatrénoval a vyzkoušel tak halu i míčky. K zápasu jsem nastoupil na kurt číslo 4 v 17:30. Soupeřem mi byl Švýcar Christian Kirchmayr. V minulosti jsem dvakrát Švýcara porazil a tak věděl, co mám od něj čekat. Nicméně jsem nezačal dobře. První sadu jsem po nervozní hře prohrál 21:14. Mezi sety v přestávce jsem si vzpomněl na dánské tréninky, tréninkové zápasy a řekl jsem si, že se zkusím uvolnit a hrát jak na tréninku. Fugovalo to! Hra byla najednou agresivnější, byl jsem trpělivý a když přišla možnost, ukončil jsem. Zápas vyhrávám a jsem ve finále kvalifikace.

        Finále kvalifikace se hrálo ve čtvrtek dopoledne. Znovu jsem plnil svůj rituál a šel běhat, poté protažení. Hrál jsem proti Maďaru Gergely Krauzovi, se kterým jsem před dvěmi roky jasně prohrál. O to více jsem se těšil na tento zápas, byl jsem zvědavý, jestli jsem se zlepšil. Od začátku zápasu jsem hrál uvolněně a trpělivě! Zápas vyhrávám 21:12 , 21:16 a dostávám se do hlavní soutěže! První kolo hl. soutěže se hrálo ještě ve čtvrtek odpoledne. 

        V 15:20 jsem nastoupil na kurt číslo 4 proti Angličanovi Alexi Laneovi. S Alexem jsem hrál na MS v Japonsku, kde jsem po úžašném zápase vyhrál a dostal se do osmifinále. Tentokrát jsem však nebyl tím " underdog " , který by mohl překvapit. A to byla ta největší chyba, kterou jsem si asi měl připustit. Výměny byly dlouhé, agresivní i trpělivé. Ve třetím setu za stavu 13:15 jsem ztratil koncentraci a udělal pár zbrklých rozhodnutí, která mě stála výhru. Po prohře 21:14. 16:21 a 21:14 jsem se rozloučil s turnajem. I přes porážku jsem velmi spokojený a beru to pozitivně! Zápas byl velmi dobrý a ukázal mi, že jsem na dobré cestě. 

Chtěl bych poděkovat všem fanouškům v hale, kteří mě povzbudili! Moc si toho cením! Mějte se hezky, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2020, Plzeň

Všechny galerie