Druhý týden v Dánsku

04/08/2013

Druhý týden tréninku v Odense je za mnou. Tréninkový týden se moc neliší od toho prvního. Denně mám 2 tréninky- ranní od 8:00-10:00 a večerní od 18:00-19:30. Mezi těmito tréninky mám v určité dny navíc kondiční tréninky a to v pondělky, úterky, čtvrtky a soboty. Tréninky mi posílá kondiční trenér David. 

        Musím přiznat, že po prvním týdnu tréninku s dánskými hráči jsem se adaptoval na rychlost tempa, kterou trénují. Je to úplně jiný badminton, než jaký jsem doposud znal v juniorské kategorii. Sám cítím jinou odezvu mé hry na kurtě- je rychlejší, agresivnější a také pestřejší. Nejtěžší kombinace jsou 2 až 3 na 1, kde je tempo hry opravdu velmi vysoké. Rychlost, jakou se míček vrací na mou půlku je opravdu extrémní, není zde čas přemýšlet a vymýšlet jednotlivé údery. Prostě to vrať na druhou stranu a poper se s tím. Tohle si říkám během kombinace. Také se snažím pracovat na své mentální odolnosti na kurtě, která je teďka v danou chvíli pro mě nejdůležitější. Každá chyba, nebo nevychytaný míček beru jako motivaci do další výměny. Snažím se myslet pozitivně, i když je to někdy težké. Od toho jsem na tréninku, abych se zlepšil a zminimalizoval zbytečné chyby, které teoreticky vyprodukuji v zápase. Snažím se přemýšlet, v čem jsem udělal chybu, jak to zlepšit, abych příště neudělal. Tohle všechno je součástí tréninků. 

          Nejtežší tréninky jsou ve středy a pátky večer, kde na mě čeká multi-shuttle, neboli 45 minut nastřelování míčků po celém kurtě. Tento trénink se skládá celkově ze 3 velkých sérií. V každé sérii jsou 4 cviky a ty cviky se opakují po 3 opakování. V každém opakování je 20 míčků. Po kondiční stránce je to nejnáročnější část tréninku. Celkově abych shrnul své 2 týdny, tak můžů s radostí říct, že to jde stále dopředu! Každým tréninkem cítím zlepšení, ať už v těch nejmenších detailech. Snažím se povzbuzovat za každým dobrým míčkem, který uhraji! Je to v tento okamžik nejlepší možná příprava, jakou můžu mít a já ji do poslední pídě využívám a snažím se zlepšovat jak to jde! Je to dlouhá cesta, ale věřím, že jdu správnou.

        Děkuji všem za podporu, kterou mi projevujete jak už na sportovní facebookové stránce, tak i zde na webových. Cením si toho! Jinak jsem zdravý a plný elánu vstoupit do 3. týdne přípravy! Mějte se, Adam :-)

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2019, Plzeň

Všechny galerie