Mistrovství světa 2017

28/08/2017

        Premiérové mistrovství světa, které se odehrálo ve skotském Glasgow, je za mnou. Byl to zatím největší turnajový zážitek, který mě vtáhl mezi elitu badmintonu. Nejen samotný turnaj, ale také hráči, mezi kterými jsem se pohyboval.

        Na turnaj jsem se vypravil společně s Petrem Koukalem, který tam byl jako můj doprovod a se kterým jsem se domluvil na vzájemné spolupráci na nadcházející olympijský cyklus do Tokia 2020. Neděle a pondělí byla věnována přípravě na první kolo, ve kterém jsem nastoupil proti aktuálnímu mistrovi Evropy a hráči z elitní 20 na světě, Rajivu Ousephovi. Štěstí, že Petr Angličana dobře zná, jelikož s ním sehrál nespočet zápasů a také ho dokázal porazit! 

        K zápasu jsem nastoupil v pondělí večer na TV kurtu číslo 1, který byl snímán televizní stanicí BBC. Dokonce to byl jediný kurt, kde byla možnost využít nově zavedené jestřábí oko. Už před samotným zápasem bylo obrovské nadšení a radost. Vždycky jsem si přál čelit těmto TOP hráčům. A teď se to splnilo. Stojím proti hráči z plákátu, na jednom kurtu. Tato situace mě lehce znervozňovala, na druhou stranu jsem cítil obrovskou motivaci ukázat to nejlepší co ve mně je. 

        Vše probíhá podle plánu. Rajiv je zkušený hráč, který ví, co dělá. Hrají se dlouhé výměny, oťukáváme se. Přicházím na to, že nejsem moc zvyklý hrát každou výměnu o 20 míčcích, ale zjišťuji, že mi to ani tak nevadí. Soupeř musí pracovat stejně tvrdě, jako já! Tempo a rychlost úderů je rychlejší, přesnější. Snažím se rozehrát a vyčkat na možnost útoku, nebo rychlejších úderů k zemi, konkrétně umístěných Ousephovi pod nohy. Také vidím, že pokud stíhám hrát na síti ze shora a soupeř je o něco později, vytvářím si kvalitní pozici pro přechod do zakončení. Stále však se mě drží nevynucené chyby, kterých jsem se nevyvaroval. 

        Po 40 minutách a výsledku 15/21, 13/21 odcházím z kurtu se vztyčenou hlavou. Vím, že jsem na kurtě nechal vše. Byly tam stále okamžiky, které bych zahrál jinak, lépe. Na druhou stranu jsem pokorný vůči tomu, co jsem odevzdal a jakým způsobem se prezentoval na této vrcholné akci. I samotná pochvala od Rajiva v "media roomu", mě nesmírně potěšila a motivuje do další práce! 

        Teď nezbývá, než se snažit udržet laťku hry, který jsem předvedl v tomto zápase. V září mě čeká Ukraine International 2017 a Czech Open 2017.

       Děkuji Petrovi a Gábině, kteří tam semnou strávili nezapomenutelný týden. Také skvělým fanouškům z SK Kuklenská Brno, kteří byli nesmírnou oporou za kurtem a v neposlední řadě Vám všem za zprávy a komenty. Nesmím opomenout firmu ZONER, která byla hlavním sponzorem této cesty, "Road to Glasgow".

Vám všem patří velké DÍKY!

Z Brna zdraví,

Adam 

Archiv novinek

Instagram

instagram photo

Facebook

17/10/2017

Na reprezentačním soustředění v Nymburce trénujeme souběžně s reprezentací U15 🏸 připravující se na Mistrovství Evropy, které proběhne v únoru v Kazani. Přeji jim sílu a vůli vytrvat a samozřejmě věřím v nějaký úspěch. Budu držet palce 👍 Together with Czech national U15 team 🏸 They are preparing for the European U15 Championship here in national centre in Nymburk. I'll keep my fingers crossed for them.

14/10/2017

Výhra 6/2 proti Hradci Králové. Zítra od 10/00 hrajeme ve šlágru kola proti Benátkám nad Jizerou. Přijďte podpořit na Masarykovu Univerzitu! Bude to jízda!

Náhodná galerie

Czech International 2017

Všechny galerie